Jak probíhá  lekce s nováčky?

Plavce a pokročilé-učíme styly-kraul, znak, prsaPokud má dítě větší respekt z vody a bojí se vezeme ho společně s hračkami do mělké vody a necháme ho si hrát. Během chvíle se přizpůsobí prostředí a na strach z vody se zmírní, zvlášť když bude mít kolem sebe i další nebojácné děti. Snažíme se o individuální přístup, na nikoho netlačíme a dítě nenutíme dělat cviky, na které se necítí.

Naučíme dítě správně dýchat a zvládnout vodu na  obličeji-nejlepší je učinit to právě na mělčině, třeba se sehnout k nějaké oblíbené hračce pod vodou, bubláním do vody apod. nejprve se snažíme natrénovat to, jak zadržet dech. Velmi pomáhá, když jde dítěti instruktor příkladem a potápí se s ním.

Ležení  na zádech - povzbuzujeme, aby tlačilo  dítě boky vzhůru a břicho vystrkovalo co nejvýše nad hladinu, uši ať naopak skryje pod hladinu. . "Vozíme" ho v této poloze, jak je libo, a až to zvládne, začneme s cvičením na břiše.

  • Učíme dítě správně kopat. Na toto cvičení se vydáme na kraj bazénu.
  • Na schodech nacvičujeme kopání, nohy i chodidla by měly být propnuté, 
  • Se samotným plaváním opět začínáme s pomůckami. "Ideální je kombinace pásu s rukávky- tím se dítě postupně učí plavat samo. Velkou pomocí je i plavací deska, s níž udělá vaše dítě v plavání rychle pokrok a ještě ho to bude bavit.